Udzielanie
Sakramentu chrztu świętego udzielamy w naszej Parafii w trzecią niedzielę miesiąca w czasie Mszy św. o godz. 1115 oraz w drugie święto Wielkanocy i Bożego Narodzenia.

Przygotowanie dla rodziców i chrzestnych
W sobotę przed niedzielą, w którą jest udzielany sakrament o godz. 1700 w salce parafialnej

• świadectwo urodzenia dziecka z Urzędu Stanu Cywilnego
  • dokumenty tożsamości rodziców
  • zaświadczenie z parafii zamieszkania, że dana osoba może pełnić funkcję matki lub ojca chrzestnego
  • dane rodziców chrzestnych (imię i nazwisko, wiek, wyznanie, adres zamieszkania)
Rodzice chrzestni
Prawo kościelne wymaga, aby rodzice chrzestni spełniali następujące warunki:
  • mieli ukończony 16 rok życia
  • sami przyjęli sakramenty wtajemniczenia (chrzest, eucharystia, bierzmowanie)
  • prowadzili życie zgodne z wiarą

Jeśli rodzice dziecka nie są z naszej parafii, dodatkowo wymaga się zgody proboszcza z parafii na terenie której rodzice zamieszkują.

Msze św. w intencji rocznych dzieci z danego miesiąca sprawowane są w trzecią niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 1115 oraz w drugie święto Wielkanocy i Bożego Narodzenia..

codziennie przed Mszą św.
lub po telefonicznym umówieniu się z kapłanem.

Kancelaria parafialna  ze względu na bezpieczeństwo interesantów będzie zamknięta. Wszelkie sprawy prosimy załatwiać telefonicznie pod numerem - 77 44 66 300 - w dotychczasowych godzinach urzędowania (poniedziałki i piątki w godz.: 7.30 - 9.00 i wtorki i  czwartki w godz.: 16.00 - 17.30)