Eucharystia

Msza święta to Ofiara i Uczta Nowego Testamentu, w której Pan Jezus pod postaciami chleba i wina ofiaruje się za nas swojemu Ojcu i daje nam do spożycia swoje Ciało i Krew. W pełni uczestniczymy w Eucharystii poprzez wsłuchanie się w Słowo Boże, modlitwę, śpiew i przyjęcie Chrystusa Eucharystycznego.

Najświętszy Sakrament jest to prawdziwe Ciało i prawdziwa Krew Pana Jezusa pod postaciami chleba i wina. Pan Jezus ustanowił Najświętszy Sakrament w Wielki Czwartek podczas Ostatniej Wieczerzy.

Mamy obowiązek uczestniczyć we Mszy św. w następujące dni:
- Wszystkie niedziele
- Uroczystość Bożego Narodzenia (25 grudnia)
- Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi (1 stycznia)
- Uroczystość Objawienia Pańskiego (6 stycznia)
- Uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej (Boże Ciało)
- Uroczystość Wniebowzięcia NPM (15 sierpnia)
- Uroczystość Wszystkich Świętych (1 listopada)

UROCZYSTOŚĆ PRZYJĘCIA I KOMUNII ŚWIĘTEJ ODBYWA SIĘ W DRUGĄ NIEDZIELĘ MAJA. W naszej diecezji, do I Komunii Św. przystępują dzieci w 3 klasie szkoły podstawowej.

w tygodniu przed Mszą św.,
 w niedziele  700 - 730 i 1630 - 1700