• Obecnie parafia liczy 6850 mieszkańców.
  • Na jej terenie oprócz kościoła parafialnego znajdują się: kaplica w klasztorze Sióstr Franciszkanek Maryi Nieustającej Pomocy oraz w Domu Pomocy Społecznej "Anna".
  • Do parafii należą ulice: Andersa, Arki Bożka, Armii Ludowej, Bema, Buczka, Boh. Westerplatte, Broniewskiego, Brzechwy, Chopina, Cegielniana, Chrobrego, Damrota, Dambonia, Dąbrowskiej, Dąbrowskiego, Dębowa, Ks. Duszy, I Dywizji, Działkowa, Elsnera, Górna, Grunwaldzka, Harcerska, Hotelowa, Jagiellońska, J. Kani, Kasprowicza, Kilińskiego, Kopernika, Korczaka, Korfantego, Ks. Koziołka, Krasickiego, Krótka, Ligonia, Leśna, 3 Maja (numery 1-32), 19 Marca, Mickiewicza, Morcinka, Ogrodowa, Orzeszkowej, Piastowska, E. Plater, Polna, Prusa, Reja, Reymonta, Strzelców Bytomskich, Tuwima, Traugutta, Waryńskiego, Wiejska, Wróblewskiego, Wyspiańskiego, Zwycięstwa.
  • Opieka duszpastrska jest także sprawowana nad placówkami edukacyjnymi: Zespół Szkół im. Kilińskiego, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4, PP nr 5, PP nr 8.
  • Z parafii pochodzą kapłani: ks. Henryk Zając, ks. Pius Konieczny, ks. Leonard Gaida, ks. Jan Szywalski, ks. Rudolf Beer, ks. Józef Bonkosch SVD, o. Atanazy Henzel OFM, ks. Erhard Olbrich, ks. Albert Glaeser, o. Sebastian Unsner OFM, ks. Marcin Kwoczała, o. Piotr Bielewicz OMI, o. Wiesław Wiśniewski OSPPE, o. Krzysztof Ościłowski OSPPE, ks. Mariusz Kleman. Siostry zakonne: s. Cyryla Smolin SFPS, s. Berania Sapok SFI, s. Rudolfina Nagel SFI, s. Rosaria Nowak CSSE, s. Edyta Bonkosz CSSE, s. Waleria Bonkosz SSpS, s. Patrycja Marcinek SFPS, s. Balbina Gabor SFI, s. Waleria Gabor SSpS, s. Leonilla Schampera, s. Rafaela Szczepanek SFPS, s. Virginia Śliwińska, s. Józefa Szada-Borzyszkowska, s. Małgorzata Szałwień, s. Monika Rusek, s. Teresa Lipka, s. Nicoletta Krótki, s. Joanna Wojciechowska, s. Łucja Bałachowska, s. Anna Kiczyńska.

w tygodniu pół godziny przed Mszą św.,
 w niedziele  700 - 730 i 1630 - 1700